Advert
Bu makale 08 Eylül 2018 13:21:45 Tarihinde eklenmiştir.

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ

Geçmiş zamanlarda da ülke zor anlar yaşamıştır. Ne var ki şimdiki yaşananlar da hiç de öyle yenilir yutulur cinsten şeyler değil. Geçmişini unutan bir millet geleceğe güvenle bakamaz. Türkler tarih boyunca hep içten ihanete uğramıştır. Şimdi de öyle, bunu hiç yadırgamamak lazım. Bizlere düşen geçmişimizi hiç unutmadan içimizdeki hainlere karşı dikkatli olmak. Yoksa öyle laf salatası yaparak vatan kurtarılmaz. Su uyur düşman uyumaz. Gerek sosyal medya da gerekse yazılı ve görsel basın da atıp sıkılamakla vatan kurtarılmaz aksine vatanı daha da çıkmaza sokarsınız. Bazı arkadaşlar benim sessiz kalışımdan, artık gazetecilik yapmadığım gibi sözler sarf etmeye başlamışlar. A benim ahmak arkadaşım. Her ağzı olan konuşursa, bu milletin ve devletin iyiliğine olmaz, sadece düşmanların vatan hainlerinin ekmeğine yağ sürmek olur. Öyle saçma saçma konuşmanın da bir âlemi yok. Başkalarının kepçesiyle çorba içilmez. Bende biliyorum her halde her şeye maydanoz olmayı, her olaya her söylentiye bir yorum yapmak için çok şükür benimde ağzım dilim var. Amaa yerinde ve zamanında kullanmak için var. Atalarımız boşuna dememiş. ‘ dil kepçe ağız kazandır, sözü ağzında karıştıra karıştıra iyice pişir de dışarı öyle çıkar’ diye.
Neyse lafı fazla uzatmanın bir anlamı yok. Anlayan anladı anlamayan mallarda zaten hiç duymadı.
Gelelim önümüzdeki yerel seçimlere. Kimler aday ve yerel seçimi Isparta da kim kazanır.
Edindiğim bilgilere göre zaten Adalet ve kalkınma partisi Isparta İl başkanı Sayın Av Osman Zabun Bey in Isparta belediye başkanı adaylığı Son genel seçimlerden çok önce neredeyse % 90 oranında kesinleşmişti.
Şuan görevde olan Isparta Belediye başkanı Sayın yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın beyin de Adaylığı yine Son genel seçimlerden önce % 50 oranında Kesin idi Şimdi ise sayın başkanında adaylığı kesin.
Cumhuriyet Halk Partisi Henüz bir bütünlük sağlayıp Isparta Belediye başkanı adayını netleştiremedi. İnşallah onlarda netleştirdikleri an buradan sizlere açıklarım.
İyi Parti Isparta belediye başkanlığı için henüz aday çalışmasına başlamadı.
Diğer partilerde zaten sadece Isparta da ki kemikleşmiş seçmenlerini mağdur etmemek için ve oylarını tamamen kaybetmemek adına, aday gösterecekleri yönünde bilgiler mevcut.
Şimdi adaylıkları kesin olan iki aday da bir değişiklik olur mu, bence olmaz çünkü verilmiş bir söz var hatta o sözün üzerine her iki aday da çalışmalarına başlayalı çok oldu.
Gelelim kim kazanır tahminine.
Benim şahsi ve kesin yorumum. Bu yerel seçimi Sayın Av. Osman Zabun Bey Kazanır.
Çünkü Sayın Yusuf ziya Günaydın beyin oyunu İyi Parti adayı bölecek ki İyi Partinin adayının ikinci olma ihtimali bile çok yüksek. Çünkü Isparta da CHP nin gizliden İYİ partiyi destekleme durumu söz konusu olabilir.( Parti içi Gizli Çekişme nedeniyle Küskünlerin desteklemesine kesin gözüyle bakılıyor)
Ha Hemen Şunu söyleyeyim Sakın kimse Ak partiye yalakalık falan yaptığımı söylemesin. Sayın Av Osman Zabun Bey le bir kavgam falan yok ama samimiyetim de yok, hatta Genel seçimlerden sonra bir defa merhabalaşmanın dışında görüşmüşlüğümde yok. Açık söyleyeyim Sayın Osman Zabun Bey de beni sevmez, canı sağ olsun ben kendimi seveyim yeter bana. Ben sadece bildiğim ve inandığım neyse onu söylüyorum. Allah a çok şükür, kimseye de yalakalık edecek biride değilim benim karakterimi bilen bilir. Bilmeyenlerde kendisi bilir.
Sevgili okuyucularım benim yine çenem düştü ben sizleri en güzele, Allah a emanet ediyorum
Hoş kalın, Hoşça kalın, Sağlıcakla kalın, Kendinize iyi bakın.
 
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:24
Güneş
06:48
Öğle
13:11
İkindi
16:38
Akşam
19:22
Yatsı
20:38
ANKET
TÜMÜ