Advert
Bu makale 26 Ağustos 2017 16:19:43 Tarihinde eklenmiştir.

ÇOK MU ŞEY İSTİYORUZ ?

Merhaba sevgili okurlarım; Uzun süredir sizlerle köşe yazısı paylaşmıyordum.

Merhaba sevgili okurlarım;
 
Uzun süredir sizlerle köşe yazısı paylaşmıyordum.
Engellilerin sorunlarını haftalık dile getiren ben artık o kadar yoruldum ki engellilere verilen değer gösterilen saygısızlıklar haddini aşmaya başladı.
 
Dostlar geçtiğimiz ay Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri yapıldı geçtiğimiz günlerde ise bu tercihlerin sonuç açıklamasını Syn. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğanın katıldığı bir toplantıda yapıldı.
 
1 aylık süre zarfında OSYM yada TBMM torpilli arkadaşların yerleştirmesi yapıldı ve bir ayın sonunda o büyük güne geldik.
 
Ne oldu ? Toplamda 2.545 kişilik kadrodan 186 kişilik kadro boş kaldı.
 
Neden ? Daha önce büyük kişilerin yakınları yerleştirildi bu boş kalan yerlere de il başkanı yakını belediye başkanı yakını vb. kişiler yerleşecek.
 
Ne yani illaki bir ayı dayı bulup bizde mi öyle işe girelim ?
 
Dostlar ben dahil bir çok tanıdığım kişi 2012 yılından beri defalarca işe girmek için çabalıyor E.K.P.S.S seçimlerine gerek kura ile gerek sınav ile başvuruyor ve defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğruyor.
 
Devletimizin yapması gereken ise devlet kadrolarını arttırıp engelli iş istihdamını yükseltmek,özel şirketlere baskı kurup engelli personel alımlarını arttırmak.
 
Bu tür çalışmalar devletimiz tarafından yapılmaz ise bunu hiç kimse yapamaz.
 
Biraz özveri biraz hassasiyet isteyerek biz engelliler olarak çok mu şey istemiş oluyoruz.?
 
2002 yılından beri engelliler konusunda devletimizin ve belediyelerimizin yaptığı çalışmaların bütün engelliler farkında.
 
Gerek bakım ücretleri gerek kaldırım ulaşım vb. çalışmalar cidden engelli bireyleri cezp edici boyutta fakat belediyeler bu getirilen kanunları yasaları uygulamıyor.
 
Örneğin Isparta Belediyesine defalarca söylememize rağmen hala kaldırım çalışmalarında iniş ve çıkışlara set yada diklik açısı yüksek çalışmalar yapıyor asfalt çalışmalarında defalarca söylememize rağmen hala ve hala kaldırıma sıfır asfalt dökülmüyor.
 
Neyse daha fazla şikayet etmeden şunu söylemek istiyorum.
 
Sizce biz engelliler olarak çok mu şey istiyoruz ?
 
 
Muammer Emre GÖKGÖZ
Engelsiz Yorum
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
15°C / 0°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:04
Güneş
07:29
Öğle
12:49
İkindi
15:32
Akşam
17:57
Yatsı
19:16
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?