Advert
Bu haber 05 Ocak 2019 13:31:03 Tarihinde eklenmiştir.

MUTLULUĞUN MİMARI

MUTLULUĞUN MİMARI ALTIN ORAN MİMARLIK

MUTLULUĞUN MİMARI

Isparta’nın yerlisi olan Altın Oran Mimarlık Sahibi ve İşletmecisi Mimar Halil Yılmaz ile yaptığımız sohbet tadındaki röportajda, İstanbul’da Aktif Grup bünyesinde de önemli projelerde görev alan ve imzasını atan Yılmaz, İstanbul’un yanı sıra çalıştığı iller arasında Adana, Mersin, Konya, Niğde, Aksaray, K.Maraş, Gaziantep, Kilis, Hatay, Osmaniye’de var. Yılmaz, şuan Isparta’da çalışmalarına Altın Oran Mimarlık bünyesinde devam ediyor. Yılmaz, Isparta’dan tüm Türkiye’ye yaptığı işler ile imzasını atmaya devam ediyor.

Yaptığı projeler hakkında bilgi veren Mimar Halil Yılmaz, Altın Oran Mimarlık olarak konut projeleri üzerine çalıştığını belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Bizim projelerimizin çoğu konut projeleri ve bu projelerin bir kısmında halen konutun nasıl çevrelendiği, çevreye saygı gibi konular baskın çıkıyor. Ve tasarım süreci, sürekli tekrarlamaların yapıldığı oldukça uzun bir süreç. Sürekli başlangıç noktasına döneriz ve her zaman baştaki konsepte sadık kalmaya çalışırız. Bu konsept üzerine geliştirir ve inşa ederiz.

Masada yüzlerce fikir üretiriz ve ardından bunlar arasından konsepte uymayanları eleriz. Bu şekilde neyin ilk konsepte uygun olmadığını görürüz. Ancak başlangıçta çok fazla fikir vardır ve nasıl başlayacağınızı bilemezsiniz. O nedenle başlamak her zaman en zor kısmı oluşturur. Bazen baştan düşündüğümüz bir imaj olmaz ama bazı fikirler baskın çıkar ve o yöne doğru gideriz ve belki de başta kabul etmediğimiz bir sonuca ulaşırız sonunda ama bu ulaştığımız noktada, onun en iyisi olduğuna ikna oluruz.

Aslında binayı inşa ederken bile sürekli bir değişim olur. Sürekli bir şeyler eklemek istersiniz.  Eğer daha güçlü ve daha konsepte uygun olması gerektiğinde karar kılarsanız, bir şey eklememeniz gerektiğini de bilirsiniz.” dedi.
 
 
Mimar Halil YILMAZ
Adres : Piri Mehmet mah. 1737 sok. no :11 Halil Yılmaz Apt. Isparta / Merkez
Mail : hllymz@yandex.com
0506 489 66 66
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:24
Güneş
06:48
Öğle
13:11
İkindi
16:38
Akşam
19:22
Yatsı
20:38
ANKET
TÜMÜ