Advert
Bu haber 03 Eylül 2018 11:01:20 Tarihinde eklenmiştir.

Kanser tedavisinin marka ismi Prof. Eroğlu, Özel Isparta’da

Kanser tedavisinin marka ismi Prof. Eroğlu, Özel Isparta’da

Kanser tedavisinin marka ismi Prof. Eroğlu, Özel Isparta’da

Özel Isparta Hastanesi, alanında bir marka olan Genel Cerrah Prof. Dr. Hasan Erol Eroğlu’nu transfer etti. Kanserin, hastalığı ve endişesini yaşayanlar için zor bir durum olduğuna değinen Prof. Dr. Eroğlu, “İnsandan daha değerli bir kaynak yoktur. Her zaman söylerim, kadın en değerlidir. Kadınlarımıza hak ettiği değeri vermeliyiz. Burada kadınlarımız ve diğer hastalarımız için ne istiyorsak yapıldı. Hastalarımızı bekliyoruz” dedi.
 
Özel Isparta Hastanesi, uzun yıllardır SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görev yapan Genel Cerrah Prof. Dr. Hasan Erol Eroğlu’nu transfer etti. Cumartesi günü hastane toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Kaya ve Genel Cerrah Prof. Dr. Hasan Erol Eroğlu açıklamalarda bulundular. Eroğlu, kendilerine tüm uygun koşulları sağlayan Özel Isparta Hastanesi’ne teşekkür etti.
MEME KANSERİ KADINLARDA EN ÇOK GÖRÜLEN KANSER TÜRÜ
İlk olarak konuşan Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Kaya: ’20 yılı aşkın süredir bölgeye hizmet veren çok kıymetli bilim insanı Prof. Dr. Hasan Erol Eroğlu, bizim sağlık ordumuza katıldı. Kendisi SDÜ Tıp Fakültesi’nde hastalarına büyük katkılar sağladı. Over ve meme kanserleri bir miktar yakın olan kanserlerdir. Ailesinde meme kanseri olan hastalarda over kanseri riski yüksektir. Bu vesileyle kendisiyle belli hastalık gruplarını tedavi ettik. Şimdi içimizden birisi oldu. Sigara içmeyen kadınlarda en sık görülen kanser türü meme kanseri olması nedeniyle bu kanser grubuna özel bir yaklaşım gerekiyordu. Çünkü çok sık görülen bir tümör, kitlesel tarzda da hizmet verilmesi gereken bir tümör. Zamanında teşhis, zamanında tedavi, hele de Prof. Dr. Hasan Erol Eroğlu gibi büyük bir güç ile bu hastalığın üzerine gidilmesi, bölge insanımızın inanılmaz yararına. Bu yüzden de heyecan içerisindeyiz” dedi.
BURADA UYGUN KOŞULLAR SAĞLANDI
Prof. Dr. Hakan Kaya’nın konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Genel Cerrah Prof. Dr. Hasan Erol Eroğlu ise: ‘Hekimlik keyifle yaptığım bir iş. Hayatımın en büyük amacı hekimlik. Uygun koşullar yaratılmadığı için birkaç yıldan beri oldukça sıkıntılı bir süreç geçiriyorduk. Uygunsuz koşullarda çalışırken bana bu olanağı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Hakan Kaya bey ve ekibi hastalarımız için uygun koşulları oluşturdu ve bizler de bu göreve geldik. Kanser, hastalığı ve endişesi yaşayanlar için çok zor bir durumdur. Bu süreci insani koşullarda yürütmek için emek gerekiyor. İnsandan daha değerli bir kaynak yoktur. Her zaman söylerim, kadın en değerlidir. Kadınlarımıza hak ettiği değeri vermeliyiz. Burada kadınlarımız ve diğer hastalarımız için ne istiyorsak yapıldı. Özel Isparta Hastanesi’nin çok iyi bir teknolojik alt yapısı var. Üst düzey görüntüleme cihazı var. Bütün koşullar özveri ile gerçekleştirildi.’ dedi.
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
5°C / 1°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:28
Güneş
07:57
Öğle
12:58
İkindi
15:26
Akşam
17:48
Yatsı
19:10
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?