Advert
Bu haber 11 Haziran 2018 10:32:52 Tarihinde eklenmiştir.

Uluborlu kirazı tüccar bekliyor

Uluborlu kirazı tüccar bekliyor

Uluborlu kirazı tüccar bekliyor

Uluborlu’da kiraz hasadı belli bölgelerde başladı ancak Ramazan Bayramı öncesinde tüccarlar alım yapmıyor. Uluborlu İlçesi’nde bu sene kirazın bol olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, bayram öncesi alımlar için birkaç tüccarla görüşme yapacağını söyledi. 
 
Kiraz üretiminde ülkemizin önemli merkezlerinden birisi olan Isparta’da hasat sezonu belli bölgelerde başladı. Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, ilçede kiraz hasat sezonunun başladığını ancak henüz alıcı olmadığını söyledi. Ünverdi, “Ramazan Bayramı da alım sezonunu bölüyor. Orada 3 günlük bir tatil var. Dereköy’de üreticilerimizle sohbet ettik. Alıcılardan birkaç tanesini arayacağım. Uluborlu’da bu sene kiraz bol. İnşallah bereketli ve hayırlı bir sezon olur” diye konuştu.
ISPARTA KİRAZ İHRACATINI ARTIRMAK İSTİYOR
Isparta’da her yıl yaklaşık 60-65 bin ton kiraz üretimi gerçekleştiriliyor. Napolyon cinsi kiraz Isparta’dan Rusya, Almanya, İsveç, Hollanda ve Çin gibi ülkelere ihraç ediliyor. Isparta’nın Mayıs ayındaki ihracat lideri yaş meyve olmuştu. Bu kapsamda Isparta, kiraz ihracatını artırarak, ekonomiye ciddi katkı sunmak istiyor.
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:37
Güneş
08:04
Öğle
13:15
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:35
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?