Advert
Bu haber 11 Mayıs 2018 08:14:11 Tarihinde eklenmiştir.

Şehir Hastanesi’nde Hemşireler Haftası kutlandı

Şehir Hastanesi’nde Hemşireler Haftası kutlandı

Şehir Hastanesi’nde Hemşireler Haftası kutlandı

Isparta Şehir Hastanesi’nde Hemşireler Günü nedeniyle düzenlenen programda hemşirelerin sunduğu tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Etkinlikte konuşan Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Ruşen Keskin, sağlık hizmetinin ekip işi olduğunu belirterek, “Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, şefkatli tutumlarıyla sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşları olmuştur, olmaya da devam edecektir” dedi.
                                                                                                                                        
 
Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle Isparta Şehir Hastanesi’nde bir program düzenlendi. Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen kutlama programınaİl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Ruşen Keskin, Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Sever ve hemşireler katıldı.
SEVER: HEMŞİRE IRK, DİN, DİL, CİNSİYET FARKI GÖZETMEKSİZİN HİZMET EDER
Programın açış konuşmasını yapan Isparta Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Sever, hemşirelik mesleğinin kendine özgü ilkeleri ve kuralları olduğunu ifade ederek, “Hemşire ırk, din, dil, cinsiyet farkı gözetmeksizin hizmet eder. Geçmişten günümüze kadar hemşirelik alanında birçok çalışmalar yapılsa da hemşirelik henüz hak ettiği yeri bulamamıştır. Hemşirelik fedakarlık ister, hemşirelik, sabır ister, hemşirelik sevgi ister, hemşirelik şefkat ister. Böyle bir mesleğin mensubu olmaktan dolayı onur ve gurur duyuyorum. Vefat eden hemşire arkadaşlarımı rahmetle anıyor, Hemşirelik Haftası’nı canı gönülden kutluyorum” dedi.
KESKİN: HEMŞİRELER SAĞLIK EKİBİNİN TEMEL TAŞLARI OLMUŞTUR

Sağlık hizmetinin bir ekip işi olduğunu vurgulayan Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Ruşen Keskin ise, “Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, şefkatli tutumlarıyla sağlık ve sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşları olmuştur. Olmaya da her zaman devam edecektir. Bu bağlamda Isparta Şehir Hastanesi’nde özverili bir hizmet veren tüm meslek mensuplarına teşekkürlerimi sunar hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
KARAKAYA: BU BİR EKİP İŞİDİR

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya da Isparta Şehir Hastanesi’nin bir yıl önce hizmete girdiğini hatırlatarak, “Birinci yılımızda performansımızın başhekimimizin azimli çalışmasıyla yüzde 80-85 oranlarında artıracağız. Bu bir ekip işidir. Bu zincirin halkasındaki herkes canla başla çalışıyor. Hem hastaya yaklaşımımız, hem fatura kaçağını engellememiz hem memnuniyetin yüksek olması hem de Isparta’ya yakın illerden memnuniyetten dolayı burayı tercih etmeleri bir ekip çalışmasıdır. Aynı zamanda idari birlikteliği gösteriyor. Hemşireler Haftası’nı kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Şehir Hastanesi’nde görevli hemşirelerin hazırladığı tiyatro gösterisi sunuldu. Isparta şivesiyle hemşireliği anlatan tiyatro oyunu büyük beğeni aldı. Tiyatro gösterisinin ardından bir hemşire de Yıldız Tilbe taklidi yaptı. Program emekli olan hemşirelere plaket takdimi ile sona erdi. Programın sonunda pasta kesimi gerçekleştirildi.

 
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:37
Güneş
08:04
Öğle
13:15
İkindi
15:50
Akşam
18:14
Yatsı
19:34
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?