Advert
Bu haber 14 Nisan 2018 09:02:11 Tarihinde eklenmiştir.

Belediye, Diyaliz Merkezi için bakanlıktan cevap bekliyor

Belediye, Diyaliz Merkezi için bakanlıktan cevap bekliyor

Belediye, Diyaliz Merkezi için bakanlıktan cevap bekliyor

Isparta’da özel diyaliz merkezinin kapatılmasının ardından vatandaşların yaşadığı mağduriyet nedeniyle harekete geçen Isparta Belediyesi, Diyaliz Merkezi açabilmek için Sağlık Bakanlığı’na resmi başvurusunu yaptı. Bakanlığın onaylaması durumunda açılacak olan Diyaliz Merkezi’nde günlük 30 hastaya hizmet verilebilecek.
Isparta’da şehir merkezinde hizmet veren özel diyaliz merkezinin kapatılmasının ardından diyaliz hastaları mağdur olduklarını iddia etmişti. Bu konuda harekete geçen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermesi amacıyla bir diyaliz merkezi açmak için kolları sıvadı. Bu konudaki çalışmalarını hızlıca tamamlayan Isparta Belediyesi, resmi olarak Sağlık Bakanlığı’na başvurusunu yaptı.
500 M2 KAPALI ALAN 15+1 CİHAZ
Belediyenin açmak istediği Diyaliz Merkezi’nin detayları da belli oldu. Çayboyu’nda bulunan eski Sosyal Hizmet Derneği binasında açılması planlanan Diyaliz Merkezi, 500 m2 kapalı alana sahip olacak. Merkez içerisinde 15+1 diyaliz cihazı bulunacak ve günlük 30 hastaya hizmet verilebilecek.
SGK’LI OLMAYANLARA ÜCRETSİZ HİZMET
Bakanlığın onay vermesi durumunda açılacak olan Diyaliz Merkezi’nde sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara da ücretsiz hizmet verilecek.
BAKANLIĞIN CEVABI BEKLENİYOR
Isparta Belediyesi, Diyaliz Merkezi ile ilgili Sağlık Bakanlığı’na yaptığı resmi başvurunun bir an sonuçlanmasını bekliyor. Sağlık Bakanlığı’nın taleplerine anında karşılık vermesini beklediklerini ifade eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Diyaliz Merkezi bize 2,5 milyon liraya mal oluyor. Biz bu parayı yarın sabah harcarız. Hemen 15 makinemizi kurarız. Isparta’da diyaliz hastalarımız da huzurlu şekilde yaşarlar. Bakanlığımızın bir an önce onay vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜLSES GAZETESİ
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:37
Güneş
08:04
Öğle
13:15
İkindi
15:50
Akşam
18:14
Yatsı
19:34
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?