Advert
Bu haber 26 Ocak 2018 10:26:07 Tarihinde eklenmiştir.

ITKM’yi konuşup, sonuçlandırabiliriz

ITKM’yi konuşup, sonuçlandırabiliriz

ITKM’yi konuşup, sonuçlandırabiliriz

AK Parti İl Kongresine davet için Belediye Başkanı Günaydın’ın makamına gittiğinde ITKM konusunun da gündeme geldiğini anlatan İl Başkanı Osman Zabun, “Orada kendisine açıkça ifade ettim. Hukuken bu yanlışlarınız var dedim. Hatta oturalım bizim avukat da gelsin bir konuşun dedi. O günden sonra herhangi bir talep söz konusu olmadı. Bunları oturup, konuşabiliriz ve sonuçlandırabiliriz” dedi. 
 
AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, katıldığı televizyon programında Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi’yle(ITKM) ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha önce yaptığı ’belediye fesih davasını çeksin’ çağrısını yineleyen Zabun, bu konuda belediye ile oturup, konuşabileceklerini ve bu işi sonuçlandırabileceklerini vurguladı.
2009’DAN SONRAKİ SORUNUN TAMAMI SAYIN GÜNAYDIN’A AİTTİR
ITKM’nin ilk sözleşme sürecin çok hakim olmadığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, “Baktığım kadarıyla yüzeysel olarak detay sahibiyim. O dosyalar belediye uhdesinde ama gördüğüm kadarıyla 2009 sürecinden öncesinde ne varsa varsa. 9 yıldır bu işin sürüncemede kalmasında hiç kimse kusura bakmasın. Bu işin muhatabı olduğu için söylüyorum; 2009’dan sonraki sorunun tamamı Sayın Günaydın’a aittir. Başından beri söylüyorum. Bu siyasi bir malzeme edeceğimiz bir konu değil. Hukuki destek istiyorsan hukuki destek, siyasi destek istiyorsan siyasi destek vermeye hazırız. Bu konuda hiç talep gelmedi. Talep gelse karşılığını seve seve verirdim” dedi.
BURADA YAPILMASI GEREKEN İŞ FESİH DAVASININ GERİ ÇEKİLMESİ
15 Temmuz sonrasında şirkete kayyum heyeti atandığını hatırlatan Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “O zaman da söyledim; siz 2009’dan sonra açmadığınız fesih davasını, kayyum atandıktan sonra o davayı açmak neyin nesi? Ben o dava dilekçelerini gördüm. Orada 2 şey talep edilmiş. Belediye Kadıahmetoğulları’nın geciktirmesinden dolayı zarara uğramıştır, dolayısıyla bu zararın karşı taraftan tanzim edilmesi için dava açılmış. Aynı dava dilekçesinde Kadıahmetoğulları ile yapılan sözleşmenin fesih edilmesi var. Sayın Günaydın geçen gün devlete geçti, devlet yapsın diyor. Sen kayyum heyetinin önünü tıkadın. Bu fesih davası önünü tıkadı. Mahkeme bununla ilgili bir karar verecek. Kayyum heyeti davasın akıbeti belli olmadan nasıl oraya çivi çakma şansına sahip. Bu davaya rağmen kayyum heyeti diyelim ki orada yatırım yaptı, 2 gün sonra mahkeme fesih kararı verdiği zaman o kayyum heyetini kim kurtaracak? Burada yapılması gereken iş fesih davasının geri çekilmesi. Belediye bu davayı geri çekebilir. Böylelikle sözleşmenin fesih edilmesi riski ortadan kalktıktan sonra karşınızdaki kamu ile oturacaksınız. Buraya kredi onayı da alındı. Bu kredi onayıyla kayyum heyeti oturacak, senin bana vereceğin tapular vardı, sen bu tapuları da verme ama banka kredi karşılığında ipotek istiyor. Hiç kimsenin kaybedeceği bir şey yok, hiçbir risk yok. Belediyenin zararı davasına bir şey demiyorum.
ZARAR DAVASINA BİR ŞEY DEMİYORUM
Ben 3 zeyilnameyi de okudum. Birinci ve ikinci zeyilname rahmetli Hasan Balaman döneminde yapıldı, üçüncüsü ise Sayın Günaydın döneminde yapıldı. Özellikle ikinci zeyilnamede değer farkından dolayı ilave edilecek bir şey var. Burada Kadıahmetoğulları belediyeye şu kadar para ödeyecek denilmiş. Üçüncü zeyilnamede buradaki rakam kaldırılmış. Karşılığında hiçbir şey yok. Sadece bağımsız bölümde cüzi metrekare artışı var. İkincisi gecikmeyle ilgili cezai şartta son zeyilnamede yer verilmemiş. Belediye zarar davasını açsın alabileceği varsa alsın. Buna bir şey demiyorum. Ancak sonuç itibariyle özellikle üçüncü zeyilnameye bakıldığında çok karşılığının olduğunu düşünmüyorum. Fakat buna rağmen zarar davasını belediye devam ettirsin. Kayyum ben burayı bitireceğim diyor. Siz ben bitirtmem diyorsunuz.
ÇÖZME İRADESİ OLUŞURSA 4 AY BİLEMEDİNİZ 6 AYDA BİTER
Kongremize davet için gitmiştim. Orada kendisine açıkça ifade ettim. Hukuken bu yanlışlarınız var dedim. Hatta oturalım bizim avukatta gelsin bir konuşun dedi. O günden sonra herhangi bir talep söz konusu olmadı. Bunları oturup, konuşabiliriz ve sonuçlandırabiliriz. Çözme iradesi oluşursa 4 ay bilemediniz 6 ayda biter.”
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
5°C / 2°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:27
Güneş
07:56
Öğle
12:58
İkindi
15:25
Akşam
17:48
Yatsı
19:10
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?