Advert
Bu haber 10 Ocak 2018 08:34:37 Tarihinde eklenmiştir.

Bugün Isparta, Ankara’da söz sahibi

Bugün Isparta, Ankara’da söz sahibi

Bugün Isparta, Ankara’da söz sahibi

Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın gerçekleştirilen olağan genel kurulunda üyelerinin büyük teveccühünü alan mevcut Başkan Ahmet Tural, diğer aday Muammer Kara’ya tarihi bir fark attı. Yapılan seçimde Tural 556 oy alırken, Kara ise 178 oyda kaldı. 
 
Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın olağan genel kurulu dün Iyaş Kongre ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Isparta Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası(ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsa Yalçın, AK Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile oda üyeleri katıldı. Kongrede mevcut başkan Ahmet Tural ile Muammer Kara’nın listeleri yarıştı.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDEYDİ
Kongre için alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. Salona gelenler önce x-ray cihazından geçirildi. Daha sonra üstleri aranarak salona alındı.
MEVCUT YÖNETİM İBRA EDİLDİ
Kongre divan başkanlığının oluşturulmasıyla başlarken, divan başkanlığına Isparta Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı getirildi. Divan başkanlığının oluşturulmasının ardından Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın çalışma ve faaliyet raporları okunarak, yönetim ve denetim kurulunun ibrası gerçekleştirildi. İbranın ardından mevcut Başkan Ahmet Tural, oda üyelerine hitap ederek, her şeylerinin şeffaf olduğunu belirtti ve üyelere teşekkür etti.
KARA: TURAL BAŞKAN YORGUN
Daha sonra adaylara söz verildi. İlk olarak kürsüye gelen Muammer Kara, mevcut yönetimin yapamadıklarını tespit ettiğini ve onları yapmak için aday olduğunu ifade etti. Kara, “Geçen dönem olduğu gibi kim kazanırsa birbirimizin elini kaldırırız ondan sonra da birlikte çalışmaya ve esnafımıza yardımcı olmaya devam ederiz.  Sayın Tural başkanımızın yorgun olduğunu söyledim. İşi kolay değil. Tam 6 tane makamı, 5 tane de makam arabası var. Bu 6 makamı yürütmek kolay değildir, paylaşmak gerekir. Görevi bize bırak, senin yükünü alalım dedik” dedi. Öte yandan Kara konuşmasında ÖTV indirimi, kamyon garajı gibi konuları gündeme getirip, ikram giderlerinin 1 milyon 71 bin lira olduğunu ileri sürdü.
ÖYLEYSE BİZE SİZİ TEBRİK ETMEK DÜŞER
İkram bedeli konusunda araya giren divan başkanı Mehmet Aybatılı, rakamın bin 771 lira olduğunu söyledi. Bunun üzerine Kara, “Öyleyse bize sizi tebrik etmek düşer” diye konuştu. Kara, “Kurtarıcınızı emrinize sunacağız. Satarken benim de imzam var. Satılmasını Ahmet başkanımla en çok isteyen benim. Bu kurtarıcı yük olan kamyonlar için sıkıntıydı. Size namus sözü veriyorum Türkiye’nin neresinde olursanız olun kurtarıcı size gelecek ve mazot parası size sorulmayacak” diyerek sözlerini noktaladı.
TURAL: BU BEDEN BENDE OLDUĞU MÜDDETÇE HEYECANIM BİTMEZ
Isparta Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Tural da demokratik bir seçim yapıldığını ifade ederek, kongrede herkesin aday olabileceğinin altını çizdi. Kara’nın iddialarına yanıt veren Tural, şunları söyledi: “Arkadaşımız geçen dönem çıktı, bu dönem de çıktı, herkes çıkabilir. Bedenen, ruhen heyecanımızın kalmadığını söylüyor. Bu beden bende olduğu müddetçe benim heyecanım bitmez. İlk günkü aşkla, heyecanla çalışıyoruz. Ahmet Tural’ın 6 tane görevi var diyor. Ahmet Tural’ın 2 tane görevi var. Birincisi Şoförler Odası Başkanıyım. İkincisi Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanıyım. Şimdi şoförler odası başkanı olamazsam Türkiye Şoförler Federasyonunda görev alamam. Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı olamazsam bölgede görev alamam. Bu görevi bana sen vermiyorsun, üye veriyor. Üyenin verdiği her görevde biz çalışırız. Bugün üye seni aldım şoförler odasına katip yaptım derse biz onu da yaparız. Çünkü şoför, en asil duygunun insanıdır. Biz ona her yerde hizmet veririz.  Sen müsterih ol, üye bize nerede görev vereceğini bilir.
BUNU SÖYLERKEN BİZİM DİLİMİZ TELAFFUZ ETMEZ
2014 yılında ikram gideri bin 771 lira, konaklama ve ağırlama 3 bin 112 TL. Toplamı 5 bin lira değil. 2015’te ikram bin 534 lira, konaklama, ağırlama da 4 bin 639 lira. Biz burada üfürüyorsak Ticaret ve Gümrük Bakanlığımız da bunlar mevcuttur. Bulunduğum yerler de bölge birliği ve TŞOF’da da her şeyimiz şeffaftır. 1 milyon 700 bin lira nasıl bir ikram olur? Bunu söylerken bizim dilimiz telaffuz etmez.
KAMYON GARAJINI YAPACAĞIZ, MÜSTERİH OLUN
Kamyon garajından bahsetti. Biz kamyon garajı için yıllardır uğraşıyoruz. Belediye, mahalli idare ve vilayet nezdinde girişimler yapıyoruz. Biz bunu belediyeye yazdık bize cevap yazdılar. İmar da kamyon garajını işleyeyim yerini sen al diyor. Hangi kamyoncumuz alacak bunu. Odanın geliri belli. Şoförler Odası’nda 1 Ocak 2018 dedik, tüm üyelerimiz aidatını yatırdı. 218 bin lira aidat gelirimiz var. Biz aidat toplamıyoruz. Biz kendi geliriyle kendisini çeviriyoruz. Süreyya Sadi Bilgiç Bey ile tabi görüşüyoruz. Özel İdare, Milli Emlak’ın yerlerin de varsa ki Bozanönü girişte bir yer bulduk. Buralarda alırsak daha ucuza alırız düşüncesindeyiz. Sağ olsun Mehmet Aybatılı başkanımın yanında da başkan vekilliği yapıyorum. Sağ olsun bize güveni var esnaf odaları birliğinde her türlü yetkiyi bize verdi. Gül Küçük Sanayi ile Yeni Sanayi’nin taşınmasıyla ilgili toplantılara esnaf odaları birliği adına toplantılara ben katılıyorum.  Ankara’da Süreyya bey ile beraber Bilim ve Sanayi Bakanlığını ziyaret ederek, yeni taşınacak sanayinin yan tarafına bu garajı aldırabilir miyiz diye uğraşıyoruz. Biz 500 metre yer almıyoruz, onu alsak 1 milyon lira. Bizim alacağımız yer en az 100 dönüm. Fakat kuru söğütten düdük yapamıyoruz. Esnafımızın cebinden bir şey çıkmasın diyoruz. Ama biz onu yapacağız. Siz müsterih olun.
BİZİ KİM ARARSA İŞİNİ GÖRÜYORUZ
Bu kurtarıcı meselesi bitmedi gidiyor. Beni arayıp da kurtarıcıya ihtiyacım var diyen kime kurtarıcı göndermedim mi? Bizi kim aradıysa nerede olursa işini görürüz. Biz Ticaret Odası’nın işlerini de görüyoruz. Ben Türkiye Şoförler Federasyonu’nun başkan vekilliğini yapmışım, yönetim kurulu üyeliği yapıyorum. Isparta bununla iftihar duyuyor, bazıları duymuyor ama onlar da duyacaklar.
TAKSİCİ İLE SERVİSÇİ ARASINDA AYIRIM YAPMIYORUZ
Servisçi ile taksici arasında ayırım yapmıyoruz, nifak sormuyoruz. Servisçi kendi işini yapacak, taksici de kendi işini yapacak. Eğer ihtiyaç olursa biz de onların babasıyız. Otururuz, konuşuruz, kimse bizim aramıza girmesin.  Belki Türkiye’de taksi tarifemiz örnektir. Bu taksi tarifesini oturup birlikte karar almıyor muyuz? 3,5 TL açılış yaptık. Birim zamanını 60 saniyeye indirdik. Kısa mesafe gidenin 8-10 TL para almasını sağladık.
K1 BELGELERİNDE FİYAT 10 BİN LİRAYA DÜŞTÜ
Kamyoncu esnafı sahipsiz diyor. Kamyoncu esnafı sahipsiz olur mu? Çalışma raporunda K1 belgelerinde çalışma yapıldığını yazdık. Akşam müjdesini aldık; K1’lerin fiyatı 10 bin liraya düştü, yaş sınırı da kalktı. Çalışma raporunda federasyon nezdinde takipçisiyiz diye yazdık. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
ISPARTA, ANKARA’DA SÖZ SAHİBİ
Bugün Isparta, Ankara’da söz sahibi. 12 kişilik yönetim var. 3 tanesi İstanbul, geriye kaldı 9. 9’dan birisi Isparta. İçerisinde bir küçük şehir Isparta var, gerisi büyükşehir. Ben bileğimin hakkıyla geldim. Ben oraya kendim kazıya kazıya geldim. Benim oralardaki görevim bu esnafın başarısıdır ve esnafı mutlu eder. Biz başarımızı daim edeceğiz, bu arkadaşları üzmeye de devam edeceğiz, kimse kusura bakmasın.
TAKSİLERDE EN İYİ FİYAT ISPARTA VE ANTALYA’DA
Taksiler yenilenirken Isparta’da firmaları gezdim. Türkiye’de en ucuz fiyatı alan Antalya. Antalya’da toplam 7 bin 600 taksi var. Hem en ucuz fiyatı verdiler, hem de belli kotadan sonra odaya araba veririz dediler. Antalya’nın aldığını burada bir tek firma aldı. Ben o firmayla anlaşma yapmışsam 100 araç için yapmadım. Buradaki arkadaşımız Isparta’dan. Paramız Isparta’da kalsın dedik.  Taksileri ben pazarlık ettim. Vakti yok diyorlar ya ben taksi pazarlık etmeye gittim. Neden vaktim olmasın, bana 24 saat az gelir. En güzel taksi fiyatı Isparta ve Antalya’nındır.
VEREMEYECEK HESABIMIZ YOKTUR
Ne saklayacak ayıbımız, ne de veremeyecek hesabımız vardır.1953 yılında kurulan Isparta Şoförler Odası’na şimdiye kadar hizmeti geçen değerli başkan ve yönetim kuruluna, ölenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, sıhhat, afiyet diliyorum. Ülkemize barış, şoför esnafımıza kazasız, belasız yolculuklar diliyorum. Emniyet ve basın mensuplarına da burada güvenliği aldıkları ve kamuoyuna duyuru yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ben canımı Allah’a, ömrümü sizlere adıyorum. Kendim, ailem için ne istediysem sizin için de onu istiyorum.
PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR ODAYIZ
Isparta Şoförler Odası, Türkiye’de 700 oda içerisinde parmakla gösterilen bir odadır.Bu göreve yeniden Mevla’mın rızasını alarak talip oluyorum. Sonra da siz değerli üyelerin teveccühü ile görevin tarafıma verilmesi durumunda sizlere hizmet etmek tek düşüncemdir. Görev yaptığım süre içerisinde azmimi, heyecanımı kaybetmeden gönüllerde iz bırakmaya çalışacağız. Yorulduk, sevindik, üzüldük ancak hiçbir zaman çıtamızı düşürmedik. Aldığımız mirası da en iyi şekilde değerlendirdik. Sayın Başkanım Mehmet Aybatılı’dan ne öğrendiysek bayrağı daima göndere çıkardık. Olmayacak boş vaatleri hiç düşünmedik.
SİGORTA ŞİRKETİ KURACAĞIZ, 12 TAKSİT YAPILACAK
Şirkete sigorta acenteliği kuracağız. Yapacağımızı söyleyelim, sigorta şirketi kuracağım. Sigorta 3 taksitle yapılıyorsa biz 12 taksitle yapacağız. Onun kaynağı da biz de hazır. Yapacağım işlere söz veririm, yapamayacağım işlere söz veremem. Oy veren, vermeyen herkes benim üyemdir.”
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde Ahmet Tural büyük farkla 556 oy alırken, , Muammer Kara 178 oyda kaldı.
İŞTE TURAL’IN YENİ YÖNETİMİ
Ahmet Tural(Başkan)
Behçet Güngör
Yahya Çalışkan
Mehmet Yücedağ
Faruk Daşdöner
Zekeriye Maden
Ramazan Kahveci
DENETİM KURULU ASİL ÜYELER
Ahmet Güven
Servet Çalar
Kemal Çalık 
 
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:42
Güneş
07:04
Öğle
12:50
İkindi
15:52
Akşam
18:23
Yatsı
19:39
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?