Advert
Bu haber 18 Kasım 2017 09:17:02 Tarihinde eklenmiştir.

Halk Eğitim Merkez Usta Eğitici Arıyor

Halk Eğitim Merkez Usta Eğitici arıyor...

Halk Eğitim Merkez Usta Eğitici Arıyor

Isparta Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Abdullah Uygun, kaliteli eğitici bulamadıklarını ifade ederek, bu konuda alanıyla ilgili belgesi olanlara çağrıda bulundu
 
Isparta Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Abdullah Uygun, kaliteli eğitici konusunda sorun yaşadıklarını belirterek, bu konuda bir çağrıda bulundu.

ŞİMDİ FAKÜLTE YA DA YÜKSEKOKUL MEZUNU OLMASI GEREKİYOR
Eğitici sorunu yaşadıklarına değinen Uygun, “Bazı branşlarda eğitici bulamıyoruz. Genel müdürlük devamlı modüllerde görev alacak eğiticilerin şartlarını değiştiriyor. Kız Meslek Lisesi yiyecek-içecek bölümünden mezun olan bir kızımız aşçılık ile ilgili bir kurs açabiliyordu. Ama şimdi fakülte ya da yüksekokul mezunu olması gerekiyor. Oyalarla ilgili bir modül var. Oyalarla ilgili çalışmak isteyen bir usta öğreticinin 2 bin saatin üstünde bir kurs alması gerekiyor ki oyalarla ilgili kurs açabilsin. Eğitimci çıtası yükselince eğitici bulma noktasında sıkıntı çekmeye başladık.

BELGELERİ OLANLAR BİZLERLE İRTİBATA GEÇSİNLER
Müzik alanında sıkıntımız var. Keman, bağlama, ney, gitar alanlarında eğitici ihtiyacımız var. Autocad, 2 boyutlu çizim alanlarında eğitici ihtiyacımız var. Hat ve tezhip alanlarında usta öğretici bulamıyoruz. Arapça, pilates, Almanca, Fransızça, Rusça eğitici ihtiyacımız var. Bu alanlarda belgeleri olanlar bizlerle irtibata geçsinler” şeklinde konuştu.
Etiketler
Yorum Yap Toplam : 2 Yorum
  • Hem hocası
    Hem hocası , 19 Kasım 2017 13:08:24
    Abdullah Uygun bey kurs açılacağı zaman maraza çıkaran biridir. Bizzat şahit oldum duyumlar da alıyorum. Sanki kurs açılmasına karşı bir tavrı var. Bize iş yükü getirmeyin hali sözlerine yansıyor.
  • Deniz Erdoğan
    Deniz Erdoğan , 19 Kasım 2017 06:35:13
    Belgesi olanı ve gerçekten alanında yetkin olanı da siyasi görüşüne göre değerlendirip ipe un sererseniz elbette kaliteli eğitimci bulamazsınız. \"BİZ BÖYLE BİR ŞEY YAPMIYORUZ\" demeyin tüm Isparta biliyor bunu.
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:37
Güneş
08:04
Öğle
13:15
İkindi
15:51
Akşam
18:15
Yatsı
19:35
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?