Advert
Bu haber 27 Ekim 2017 10:23:49 Tarihinde eklenmiştir.

21 yıl sonra sağlığına kavuştu

21 yıl sonra sağlığına kavuştu

21 yıl sonra sağlığına kavuştu

SDÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Organ Nakli Merkezi, gerçekleştirdiği canlı böbrek nakli operasyonu ile 45 yaşındaki hastayı sağlığına kavuşturdu.

21 yıl önce hem hepatit C hem de böbrek yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle her iki böbreğini kaybeden ve yaşamını diyalizle sürdüren Ahmet Çetin, kardeşi Satı Özdemir’den alınan böbrek ile yeni hayatına merhaba dedi. Çetin, 21 yıl sonra kana kana su içmenin mutluluğunu yaşadı.

Böbrek nakil ameliyatını gerçekleştiren Yrd. Doç.Dr. İhsan Yıldız, “Hastanın kliniğimize başvurduğunda hepatit C tedavisini almıştı. Tedavinin başarısını kontrol ettikten sonra organ nakli koordinatörlüğümüz ve nefroloji birimi sorumlu hekimi Prof. Dr. Barış Afşar ile birlikte 2 gün içinde nakil hazırlıklarını başlattık ve nakili gerçekleştirdik. Hastamız şu an sağlıklı, 15 yıldır bir gram idrar çıkaramayan hastamız şuan istediği şeyi yiyip içebiliyor ve vücudu artık ürünleri atabiliyor. Organ bağışının hayat kurtardığını unutmayalım ve bu konuda daha duyarlı olalım” dedi.

21 yıldır zorlu bir mücadele verdiğini söyleyen Ahmet Çetin ise yıllar sonra sağlığına kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek “Doktorlarım çok çabaladı, sonunda başardım. Yıllardır suyu bile kısıtlı içiyordum. Nakilden sonra kana kana su içiyorum. Vücudum yediklerimi dışarı atabiliyor. Kendimi çok iyi hissediyorum. SDÜ Hastanesi Organ Nakli Merkezine, doktorlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
10°C / 3°C
Durum
Parçalı Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:29
Güneş
07:58
Öğle
12:59
İkindi
15:26
Akşam
17:48
Yatsı
19:10
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?