Advert
Bu haber 12 Ekim 2017 10:13:16 Tarihinde eklenmiştir.

83 yaşındaki Tasar’ın organları nakil bekleyenlere umut oldu

83 yaşındaki Tasar’ın organları nakil bekleyenlere umut oldu

83 yaşındaki Tasar’ın organları nakil bekleyenlere umut oldu

Beyin kanaması tanısıyla önceki gün Özel Davraz Yaşam Hastanesi yoğun bakımı servisine yatırılan 83 yaşındaki Şaziye Tasar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aile fertlerinin ortak kararıyla Tasar’ın organları bağışlandı. Organlar havayolu ile İstanbul ve Antalya’ya gönderildi.
 
Özel Davraz Yaşam Hastanesi’nde yine bir organ bağışı gerçekleştirildi. Pazartesi günü hastaneye başvuran 83 yaşındaki Şaziye Tasar, beyin kanaması teşhisi ile yoğun bakım servisine yatırıldıktan sonra tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aile fertlerinin beyin ölümü gerçekleşen Şaziye Tasar’ın organlarını bağışlama kararı almasından sonra yetkililer harekete  geçti. Tasar’ın böbrekleri Antalya, karaciğeri ise havayolu ile İstanbul’a gönderilerek, organ bekleyen hastalara umut oldu.
Özel Davraz Yaşam Hastanesi’nden konuyla ilgili şu bilgi verildi: “9.10.2017 Öğlen saatlerinde Özel Davraz Yaşam Hastanesi’ne başvuran 83 yaşındaki Isparta doğumlu Şaziye Tasar, beyin kanaması tanısıyla yoğun bakım ünitesine yatırılmış olup bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak beyin ölümü gerçekleşmiştir. Bunun üzerine Isparta Organ Nakil Koordinatörleri hasta yakınlarıyla görüşerek organ bağış talebini iletmiş, Sayın Galip İbrahim Tasar, Sayın Adnan Tasar Ve Sayın Yücel Tasar aldıkları ortak karar ile büyük bir duyarlılık göstererek annelerinin organlarını başka insanlara umut olması ve başka canlara hayat kazandırması temennisi ile bağışladıklarını açıklamışlardır. Daha sonra nakil süreci başlatılmış, ilgili tüm Davraz Yaşam Hastanesi personelinin yoğun çabaları ile birlikte, sabaha doğru Antalya’dan organ nakli ekibi gelerek, Davraz Yaşam Hastanesi ameliyathanesinde hastanın karaciğer ve böbreklerini nakile uygun olabilecek şekilde almıştır.  Böbrekler karayolu ile Antalya’ya; karaciğer ise hava yolu ile İstanbul’a gönderilmiştir. bu süreçte yoğun çaba harcayan organ nakil Koordinatörleri Op. Dr. Mustafa yiğit ve hemşire Evrim Topuz’a  destekleri için teşekkür ediyoruz. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. bu duyarlı davranışlarından dolayı Davraz Yaşam ailesi olarak tasar ailesine teşekkür ediyor, tüm Isparta halkına organ bağışı açısından  örnek olmasını temenni ediyor, tüm halkımıza sağlıklı günler diliyoruz.”
Etiketler
Yorum Yap
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
15°C / 0°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:04
Güneş
07:29
Öğle
12:49
İkindi
15:32
Akşam
17:57
Yatsı
19:16
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?