Advert
Bu haber 31 Temmuz 2017 08:35:19 Tarihinde eklenmiştir.

Yüksek Hızlı Tren’de güzergah belirlendi

Yüksek Hızlı Tren’de güzergah belirlendi

Yüksek Hızlı Tren’de güzergah belirlendi

Isparta’nın uzun zamandır beklediği hızlı trenle ilgili müjde sonunda geldi. Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Isparta- Burdur- Antalya yüksek hızlı tren projesinde güzergahın belirlendiğini duyurdu. Şimdi, istasyonun nereye kurulacağı merak ediliyor.
Isparta gündeminde uzun yıllardır konuşulan yüksek hızlı tren projesinde önemli bir adım daha atıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü'nce, uygulama projeleri başlatılan Eskişehir- Kütahya- afyonkarahisar yüksek hızlı tren hattına ek olarak Isparta- Burdur- Antalya yüksek hızlı tren projesinde güzergah belirlendi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Bir hayal daha gerçek oluyor. Söz verdiğimiz Antalya- Burdur- Isparta yüksek hızlı tren güzergahı belirlendi. Uygulama projeleri başlıyor" diyerek duyurdu.
ANKARA VE İSTANBUL'LA BAĞLANTILI OLACAK
Bakan Çavuşoğlu'nun müjdelediği güzergahı belirlenen yüksek hızlı tren projesi, daha önce onaylanan ve uygulama projesi de başlatılan Eskişehir- Kütahya- Afyonkarahisar hattına ek olarak Ankara ve İstanbul'la bağlantılı olacak. Edinilen bilgilere göre, bu proje ek olarak Isparta- Burdur- Antalya hattı için bu güzergahta var olan seçenekler TCDD uzmanları tarafından incelendi ve en uygun hat belirlendi. Teknik olarak 'koridor hat' olarak isimlendirilen bu güzergah için 1/5000 ve 1/2000 uygulama projeleri hazırlanacak.
HATTIN YAPIYLA İLGİLİ İHALE AÇILACAK
TCDD'nin bunlarla ilgili çalışmalara bir an önce başlayacağı ve bu uygulama projeleri tamamlandıktan sonra da hattın yapımıyla ilgili ihaleye çıkılarak, inşaatına da başlanacağı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ise süreci yakından takip ettiği öğrenildi.
Etiketler
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Mümtaz Kâmil Durak
    Mümtaz Kâmil Durak , 06 Ağustos 2017 08:54:33
    Yani... Henüz belli bir şey yok.Yeni bir şey yok.Bu bilgiler eski bilgiler. Mevzu istasyon nereye yapılacak? Ispartalıyı bu ilgilendiriyor. Ispartalı Burdur a gidip trene binmek istemiyor. Yetkililerin Burdur-Isparta Dostluk Yolu\" diye ifade ettikleri yolun bir an önce otoban haline getirilip, bu yolun Burdur Askeriye köyü civarındaki katılma noktasına hızlı tren istasyonunun yapılmasıdır.

    Şimdiye kadar görünen odur ki Burdur Milletvekilleri Antalya Ankara duble yolunun bitmesini sağlamışlardır.Yetmez, Ispartalının da gazını almak için, duble yol Isparta dan da geçiyor diyebilmek için Burdur un Ağlasun ilçesini de içerisine alan duble yol projesini başlatmışlardır, yürütmektedirler. Zaten bu yolun Sav kavşağına kadar olan bölümü seneler önce duble yol olmuştu. Taaaa Koçtepe Köyü taşocağı mevkiinde bulunan Burdur Makası na kadar.... Ne hazindir ki 125 km lık Antalya Isparta yolu hâlâ duble yol olamamıştır.Son iki senede Antalya Karaöz civarında iyi bir çalışma başlamıştır. Ümidimiz bu yolun bir an evvel Ağlasun kavşağı ile buluşturulmasıdır. Binlerce otobüs, kamyon TIR ve özel araçlar bu 125 kmlik çileyi çekmek zorunda değil..
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
1°C / -6°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:37
Güneş
08:04
Öğle
13:15
İkindi
15:50
Akşam
18:14
Yatsı
19:34
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?