Advert
Bu haber 26 Aralık 2016 19:42:40 Tarihinde eklenmiştir.

Belediye Başkanını Halk Seçti; Saygı Duyun!

Belediye Başkanını Halk Seçti; Saygı Duyun!

Belediye Başkanını Halk Seçti; Saygı Duyun!

MHP İl Başkanı İsa Yalçın,  AK Parti kanadından Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'a yönelik ITKM'nin fesih davası ve otogarın yeri konusunda yöneltilen eleştirilere sessiz kalmadı.  Türkiye'nin içinde olduğu durumu bilerek  sükunetlerini koruduklarını belirten Yalçın,  " AKP'nin içindeki bir kısım olan pozisyonu ne olursa olsun bunlar da akıllarını başlarına alsınlar. Bu ülkede 15 Temmuz süreci bittimi ki Isparta'da şöyle oluyor böyle oluyor diye söylüyorlar"  dedi.

rn

Özellikle AK Parti İl Başkanı Osman Zabun'nun Isparta Ticaret Kültür Merkezi'nde belediyenin açtığı fesih davasının geri çekilmesi konusundaki açıklamaları ve belediye projelerine yönelik Ak Parti kanadından gelen eleştirilere MHP İl Başkanı İsa Yalçın daha fazla sessiz kalamadı. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın 200 bin Ispartalının  hakkını devlet de istese  almadan geri adım atmayacağını kaydeden Yalçın,  " Cumhurbaşkanını halk seçtiyse Yusuf Ziya Günaydın'ı da halk seçti. Onu Ispartalı hemşerilerimiz seçmedi mi? Seçilene saygı duyulacaksa önce gelsinler Günaydın'a saygı duysunlar" diye konuştu.  Yalçın, dikkate alınmadıkları takdirde  kendilerinin iktidar milletvekilleriyle AKP'nin diğer tanıdıkları bildikleri yetkilileriyle  bu konuyu paylaşacaklarını söyledi.

rn

   

rn

Isparta'da gündemde konuşulan konuların daha önce alışık olunan şekilde devam edemeyeceğini kaydeden MHP İl Başkanı İsa Yalçın, "Bunun sebebi Türkiye şu anda hem sırı ötesinde hem ülke sırılar içinde terör örgütleriyle savaş halinde. Öyle bir durum var ki, bu terör örgütlerinden bir tanesi de FETÖ. Ülkede kolluk kuvvetlerine, güvenlik bürokrasisine işlemiş durumda. Rahat hareket etme noktasında endişe duyuyoruz. Bunun en önemli göstergesi de Rus Büyükelçisi'ne yönelik suikastın iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulması ve Türkiye'nin Ortadoğu'da büyük savaşa sürüklenmesi için devletin en hassas birimlerinden olan polis teşkilatı için sızdırılmış bir polis tarafından gerçekleştiriliyor olması.  Bu  ülke olarak durumumuzun ne olduğunu gösteriyor. Böyle bir durumda geleneksel olarak partilerinin hedeflerini,programlarını şu an için rafa kaldıran ülkenin bekası her şeyden önemlidir diyen bir  MHP var. Başta Genel Başkanımız olmak üzere Türkiye'de konuşulan tüm olumsuzlukları ertelemiş olan,  bir siyasi hareketin ülke için neleri yapacağını düşünen bir siyasi hareket karşı Isparta'da bugüne kadar AKP'li belediyelerle kıyaslandığında farkı çok açık bir şekilde önde olan Isparta Belediyesiyle ilgili yerel siyaset yapanlar Isparta'ya fayda değil ülkeye ihanet edenlerdir.    Şimdi Isparta'da siyasi kapışma içine girmek kime ne fayda getirecektir? AKP'nin bunun iyi bilmesi gerekir" diye konuştu.

rn

EĞER BUGÜN SİYASET YAPACAKSAM

rn

AKP'LİLERİN SOKAĞA ÇIKMAMASI LAZIM

rn

Başta AKP İl Başkanı olmak üzere  hangi kademede olursa olsun bu işin artık dayanılacak tarafı kalmadığını söyleyen Yalçın, " Benim eğer siyaset yapacağım gün bugünse AKP'lilerin ülkenin geldiği noktada sokağa çıkmaması lazım. Ama ben bunu söyleyebilecek pozisyonda bir siyasi hareketken, bunu söylemiyorum. Neden çünkü ülkenin geleceği benim için her şeyden önemli.  Ülke yoksa hiçbirimiz yokuz. Böyle bir durumda biz bu hassasiyetle yolumuza devam ederken;  bugün AKP'nin yüzde 100 suçlu olduğu MHP ve Belediyenin yüzde 100 haklı olduğu bir konuda bile konuşulması kusura bakmasınlar bunlarda bir şaşkınlık hali var. Şoktalar. Ya da ne yaptıklarını kime ihanet ettiklerinin farkında değiller. Ben bugün çıkıp Isparta'da AKP'nin ülkeyi getirdiği durumu anlatsam buna kim sevinecek terör örgütleri sevinecek. Bunlar birbirlerine düştü diyecekler. Şu an biz hedefe kilitlenmiş durumdayız. AKP'nin içindeki bir kısım olan pozisyonu ne olursa olsun bunlar da akıllarını başlarına alsınlar. Bu ülkede 15 Temmuz süreci bittimi ki Isparta'da şöyle oluyor böyle oluyor diye söylüyorlar. Olsa bile sıkıntılar muhataplarından birisi benim. Gelip bana anlatırlar. Ben öyle yapıyorum. Isparta'da sıkıntıları kamuoyuyla paylaşmak yerine onlarla paylaşıyorum. Her zamanı bir bilmeyeceksin. Bu ülkede tarihinde ilk defa yanarak şehit edilen askerlerin olduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz bunların acısını çekerken şehitlerimizin acısını her gün yaşarken; burada kalkıp otogarın  iptali için  demeç vermek, ITKM ile ilgili bilir bilmez konuşmalar içine girmek en hafif ifadeyle olayı anlamamazlık olarak görüyorum. Ama arkasında da maalesef sonuç olarak ihanet çıkar bundan" açıklamasında bulundu.  

rn

BELEDİYE BAŞKANIMIZ 200 BİN KİŞİNİN

rn

HAKKINI ALMADAN GERİ ADIM ATMAZ

rn

                ITKM'de Isparta Belediyesi'nin bu konuda açtığı fesih davasına yönelik düşüncelerini de dile getiren Yalçın şunları söyledi:   "ITKM TMSF'ye devredildi. Kayyum atandı. Ne olursa olsun Isparta Belediyesi de devletin kurumu. İki devlet kurumu bu işin içine girdi. Öncelikle bu FETÖ'cü gruba burayı kim verdi onun hesabını  versinler. Buranın ihalesini kim yaptı? İhale yapılırken orada bir yerler kimlere bağışlandı ve bunlar sonra geri alındı. Bunlara baksınlar. Osman Zabun önce bunları bir açıklasın. O günkü sorumlular, meclis üyeleri  konuşsunlar.  Dersane yapılması için bir yerler bir yerlere taahhüt edildi mi edilmedi mi? Bunları konuşmak yersiz ama o günün şartlarında zaten beraber kol kola gidiyorlardı. Biz ona da bir şey demiyoruz. Ama geldiğimiz noktada devlet var. Devletin bir kolu Belediye. Diğer tarafta devletin bir kuruluşu TMSF. Isparta Belediye Başkanı, kendisini hangi şartlarda yargılarlarsa yargılasınlar 200 bin kişinin hakkı olan o Isparta'nın hakkını almadan devlette istese geri adım atmaz. Kim isterse istesin geri adım atmaz. Ama zaten böyle bir gerginlik yok. Osman Zabun bunları nereden çıkarıyor. Anlamış değilim.  Ben aradım Belediye Başkanımızı çok da mutlu oldum. Konuşmalar yapılmış, belediyenin alacakları konuşulmuş. Bir de sanki Isparta'da Yusuf Ziya Günaydın Belediye Başkanı olduktan sonra hiç bir şey olmamış gibi lanse ediliyor.  Esas o dönemde müteahhidin sözleşmesi bitmiş ve yüzde 30 aşamasında bir yerdi. Şimdi yüzde 90'a gelmiş. Yüzde 10'luk kısmı kalmış. Hiç bunları konuşan yok. Bir tane ticari alan yoktu bir sürü belediyeye ticari alna kazandırdı bunu konuşan yok. Bu Isparta için bir kördüğümdü. Şu anda ışık gözüktü. Sabırlı ve disiplini bir çalışmanın  sonucunda oldu bu. Çok kişi katkı sağladı.

rn

SANKİ ŞOKA GİRMİŞ DURUMDALAR

rn

Geldiğimiz noktada Isparta Belediyesi alacaklarını alıyor. Isparta Belediyesi ticari alanlar kazanmış. Belediye bu işin kanun dışına sapmadan kanunu yollara  bu noktaya getirmişi. Bu bile 20-30 yıl çözülemeyecek bir düğümün çözülmesi demektir. ITKM konusunda en az konuşacak olan AKP'dir. Ama en çok onlar konuşuyor. Bir de bu konu Türkiye için çok önemli bir yatırım bile olsa bir cenaze evinde bunun konuşulması ne kadar etikse? AKP'lilerin çıkıp da orda burada konuşması da o kadar ahlaklı ve etiktir. Sanki  şoka girmiş durumdalar. Türkiye'nin ne durumda olduğunu anlamıyorlar galiba."

rn

ISPARTA'NIN SEÇTİĞİ ADAMA

rn

HER TÜRLÜ HAKARETİ YAPIYORLAR

rn

AK Parti İl Başkanı Zabun'un ve  yerel yöneticilerinin   kendilerini dikkate almadıkları takdirde  onlara uymayacaklarını ve bu konuyu milletvekillerine AKP'nin diğer tanıdığı bildiği  yetkilileriyle  paylaşacaklarını söyleyen Yalçın, "Sükuneti bozmasınlar. Bu işten en çok AKP'liler zararlı çıkar. Onun için bizim bu sabrımızı daha fazla imtihan etmeye çalışmasınlar. Eğer ülkede konuşulacak konu AKP'lilerin gündeme getirdiği   bu konularsa o zaman  Türkiye'nin her yerinde bombalar patlasın, askerlerimiz şehit olsun.   Bunlar da gelsinler olmadık konuları gündeme getirsinler. Isparta Belediyesinin Başkanı otogar yerini seçmekle ilgili bir fili durum yaratmıyor. Eğer bir yer seçmişse Ispartalı hemşerilerimiz demiş ki ona 'Sen belediye başkanısın bu yetkiyi kullanabilirsin' Birileri yeri geldiğinde milletin seçtiği kişiye kim karşı gelebilir diyor.  Ama Isparta'nı seçtiği adama her türlü hakareti yapıyorlar. Bu ahlaki değil. Cumhurbaşkanını halk seçtiyse Yusuf Ziya Günaydın'ı da halk seçti. Onu Ispartalı hemşerilerimiz seçmedi mi? Seçilene saygı duyulacaksa önce gelsinler Günaydın'a saygı duysunlar"  diyerek sözlerini noktaladı. 

Yorum Yap
SİYASET
‘Cumhuriyet Devrimlerini içlerine sindiremiyorlar’
‘Cumhuriyet Devrimlerini içlerine sindiremiyorlar’
‘Cumhuriyet Devrimlerini içlerine sindiremiyorlar’
İktidar istese de bu sorunları çözemez
İktidar istese de bu sorunları çözemez
İktidar istese de bu sorunları çözemez
Erdoğan’ın dönüşüyle hissettiğimiz heyecan daha fazla olacak
Erdoğan’ın dönüşüyle hissettiğimiz heyecan daha fazla olacak
Erdoğan’ın dönüşüyle hissettiğimiz heyecan daha fazla olacak
Yalçın ve Gençay’dan tepki gecikmedi
Yalçın ve Gençay’dan tepki gecikmedi
Yalçın ve Gençay’dan tepki gecikmedi
‘Meşruiyeti baştan tartışmalı hale geldi’
‘Meşruiyeti baştan tartışmalı hale geldi’
Isparta Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, "Türk usulü olduğu iddia edilen yeni başkanlık sistemiyle ilgili atılacak adımların tamamının meşruiyeti daha baştan tartışmalı hale gelmiştir" dedi.
MHP’de 7 istifa
MHP’de 7 istifa
Milliyetçi Hareket Partisi Senirkent İlçe Başkanı Hasan Özev’in görevinden istifasının ardından Büyükkabaca Belde Başkanı Hasan Arslan ile birlikte 7 kişi partiden istifa etti. İstifa dilekçelerinde MHP Genel Merkezinin ve il yönetiminin parti tüzüğüne aykırı fikir ve eylemleri nedeniyle aynı çatı altında siyaset yapma imkânının ortadan kalktığını ileri sürüldü.
SOKAK ÇAĞRISI PKK’YI KURTARMA ÇAĞRISIDIR
SOKAK ÇAĞRISI PKK’YI KURTARMA ÇAĞRISIDIR
Vatan Partisi İl Başkanı Bilal Şimşir, terör örgütü PKK'nın, HDP'nin ve bazı siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararları hakkında "tanımıyoruz, tanımayacağız" açıklamaları ve sokağa dökülme çağrıları hakkında önemli açıklamalar yaptı.
Senirkent MHP İlçe Başkanı istifa etti
Senirkent MHP İlçe Başkanı istifa etti
Senirkent MHP İlçe Başkanı istifa etti
Sonuçların olumsuz olduğunu düşünmüyorum
Sonuçların olumsuz olduğunu düşünmüyorum
CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, milletin iradesine saygı duyan bir insan olduğunu belirterek, “Sonuçların çok olumsuz olduğunu düşünmüyorum, karamsar değilim. Alanda insanlarla bir araya geldiğimizde hiçbir olumsuz tepki almadık. Bu noktada demokrasi mücadelemize devam edeceğiz, korkmak, caymak yok” dedi.
Emek hırsızlığı, bir nevi sahtekarlıktır
Emek hırsızlığı, bir nevi sahtekarlıktır
MHP İl Başkan İsa Yalçın, referandumda AK Parti’nin kendi oylarını aldığı ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 51’e katkısı olmadığı gibi yorumlara sert çıktı. Yalçın, “Bunlar art niyetli yorumlar ve emek hırsızlığı, bir nevi sahtekarlıktır. Biz elimizden gelen her şeyi yaptık. Zaten ortak bir projeydi. Bu AK Parti’nin oyu ya da MHP’nin oyu demek mümkün değildir” diye konuştu.
Bu sonuç halkımızın iktidara sarı kartıdır
Bu sonuç halkımızın iktidara sarı kartıdır
Anayasa değişikliği referandum sonucunu değerlendiren CHP İl Başkanı Eyüp Ersoy, Isparta’da ilk kez bileşenlerin yüzde 44 gibi ciddi bir oya ulaştığını belirterek, baskılara rağmen yüzde 44’ün kendileri için başarılı bir sonuç olduğunu söyledi. Ersoy, “Bu sonuç halkımızın iktidara sarı kartıdır. İlk genel seçimde AK Parti kırmızı kartı yiyecektir” dedi.
Yüzde 56 bizi memnun etti
Yüzde 56 bizi memnun etti
Isparta’da referandum sonucu beklentilerinin birkaç puan daha üstte olmasına rağmen yüzde 56 evet oyunun kendilerini memnun ettiğini belirten AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, “Isparta olarak stratejimizi vatandaşımızın anlayacağı şekilde, 18 maddelik anayasa değişikliği içeriğinde ne var diye yoğunlaştık. Isparta’da 18 maddelik değişikliğe ilişkin bilinç yüksek olduğu için üretilen yalan kampanyasına karşı önemli bir savunma mekanizması oluştu” dedi.
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
20°C / 8°C
Durum
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:48
Güneş
05:33
Öğle
13:02
İkindi
16:52
Akşam
20:19
Yatsı
21:55
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 32 21 3 8 +35 71
2 Medipol Başakşehir 33 20 3 10 +34 70
3 Fenerbahçe 33 17 6 10 +26 61
4 Galatasaray 32 18 10 4 +23 58
5 Antalyaspor 33 16 10 7 +4 55
6 Trabzonspor 33 14 10 9 +6 51
7 Akhisar Belediyespor 33 14 13 6 +5 48
8 Kasımpaşa 33 12 14 7 -3 43
9 Atiker Konyaspor 33 11 12 10 -4 43
10 Gençlerbirliği 32 10 12 10 -3 40
11 Aytemiz Alanyaspor 32 12 16 4 -9 40
12 Karabükspor 32 11 15 6 -11 39
13 Osmanlıspor FK 32 9 12 11 -3 38
14 Kayserispor 32 10 15 7 -10 37
15 Bursaspor 32 10 17 5 -24 35
16 Çaykur Rizespor 32 8 18 6 -11 30
17 Gaziantepspor 32 7 20 5 -28 26
18 Adanaspor 33 6 20 7 -27 25
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?